Pivní pouť v Bořitově zrušena

Z důvodů na straně pořadatele je pro letošní rok zrušena tradiční zábava v Bořitově po černohorské pivní pouti. V sobotu 23.9.2017 se tedy neuvidíme ani neuslyšíme.
Úterý, 12. září 2017
Apel na pořadatele

Vážení pořadatelé,
patrně jste zaregistrovali mediální humbuk související s tím, že od 1. 10. 2016 došlo ke změně přestupkového zákona (§ 47 odst. 6), která přináší novou administrativní zátěž spojenou s pořádáním akcí zejména venku.
O výjimkách ze zákazu rušení nočního klidu (22:00 – 06:00) bude muset rozhodovat výhradně zastupitelstvo obce (města) formou vyhlášky, což je i pro samotnou obec (město) administrativně a časově náročnější postup, takže vše bude déle trvat a bude nutné vše víc plánovat.
Bez udělení výjimky se pořadatelé vystavují riziku správního postihu. Dovolujeme si na Vás tedy zdvořile apelovat, abyste své akce s kapelou domlouvali co nejdříve a zůstal tak dostatek času pro vyřízení všech souvisejících úkonů.
Pondělí, 17. října 2016

Zábava v Ráječku ZRUŠENA!

Výletiště v Ráječku je pro nás tedy nadále nedobytnou pevností. Pořadatel nám dnes zrušil zábavu naplánovanou na pátek 31.7. s odůvodněním, že není schopen zábavu personálně pokrýt kvůli čerpání dovolených.
Je-li někdo schopen narychlo nějaký náhradní čoch uspořádat, nechť volá co nejdřív.
Čtvrtek, 23. července 2015

Míša skončila

S hlubokým zármutkem oznamujeme všem čochařům, kolegům, kamarádům, že skupinu AKCENT opustila naše dlouholetá členka Michaela Kratochvilová (dříve Šebelová), která s námi káru zábavového hraní táhla, nepletu-li se, od roku 2000. Další noty už jí bude psát výhradně jen manžel a děti a my ji přejeme, aby na této dráze sklidila mnoho úspěchů a třeba od Kratochvilů za pár let vyjde mladá čochová krev.
Za kapelu AKCENT si tedy dovolím vznést obrovské, "Míšo, DÍKY!!!". Byly to neskutečné tisíce hodin tvrdého života okresního muzikanta, ale odměnou snad byly nejen krásné chvilky s kamarády z kapely, ale i s čochaři. Myslím, že si zasloužíš krom svého akademického titulu i titul "emeritní klávesistka AKCENTu". Jak to tak ale bývá, když jedni odcházejí, tak jiní zase přicházejí. O tom si ale zase napíšeme příště. Kdo je moc zvědavej, tak ať zamíří v sobotu 13.6.2015 na hody do Rudice.
Neděle, 7. června 2015

Pouťová zábava ve Křtinách ZRUŠENA!!!

Z důvodu nepříznivého počasí je dnešní (23.5.) zábava ve Křtinách ZRUŠENA.
Sobota, 23. května 2015
Eliška září!

S velkou pýchou oznamujeme, že součástí našeho tělesa je korunovaná okresní celebrita. Eliška Matušková totiž na pěvecké soutěži RH faktor 2015, jíž předsedal Petr Bende, posbírala veškerá možná vítězství. Z Boskovic si tak přináší - vítězství ve své věkové kategorii, vítězství v diváckém hlasování a cenu pro absolutního vítěze této soutěže pro rok 2015. Moc a moc GRATULUJEME!!!
Kdo nedorazil na koncert do Boskovic, může se přijít podívat na novopečenou vítězku ve čtvrtek 30.4. do Doubravice (od 20.30), v pátek 1.5. do Boskovic na Boskovické běhy (cca v 8.30) nebo na začátku prázdnin do Velkých Opatovic, kde na pivních slavnostech zazpívá duet s patronem RH faktoru Petrem Bende.
Středa, 29. dubna 2015

Pomlázková zábava v Bedřichovicích ZRUŠENA!!!

Z důvodu TYnedokončené rekonstrukce kulturního domu jsou pořadatelé nuceni zrušit tradiční velikonoční zábavu v Bedřichovicích. Náhradní prostory se bohužel nepodařilo sehnat. Děkujeme za pochopení a těšíme se na letní Šlapanické slavnosti.
Středa, 11. března 2015

Sobotní Kunštát

Čochaři, v sobotu 20.9.2014 od 20.30 zahrajeme v KD Kunštát, čímž završíme jarmareční dění. Osud si s námi ovšem trochu zahrál a budeme výrazně oslabeni, neboť dlouhodobě dopředu byla omluvena Eliška a čerstvé zdravotní komplikace nedovolí nastoupit Davidovi. Stáli jsme tedy před otázkou, zda čoch zrušit nebo do toho jít s rizikem, že produkce bude hlavně kvantitativně dramaticky omezena. Díky ochotě kolegy z kapely Prorock (Jan Michálek), který se ujme baskytary, budeme schopni zábavu ale nějak odehrát. Moc tedy prosíme o schovívavost. Holt nebudeme moci zahrát kteroukoliv píseň z našeho repertoáru a patrně budeme nuceni nějakou zahrát i dvakrát. Spolu s pořadatelem jsme pro vás ale nachystali nějaká překvapení. Za kapelu můžeme prozradit, že jde o možnost vyhrát láhev vodky 42, pokud dorazíte nejpozději ve 22 hod. S čím se vytasí pořadatel, nevíme ani my sami.
Čtvrtek, 18. září 2014

KRÁSENSKO 2014

Sobotní Krásensko - luxusní, parádní, vynikající, nezapomenutelné,...Kdybychom měli lepší slovní zásobu, mohli bychom v sázení těch přívlastků stále pokračovat. Prostě od začátku to jelo a bylo cítit, že čochaři se přišli opravdu pobavit. Zábava připomínala spíš koncert, což velmi kvitujeme a ta poslední sérka, která se nám protáhla na 90-ti min. zápřah v jednom kuse byla od vás famózní. Opravdu nešlo z toho pódia slézt.Takovou diváckou kulisu si čochová kapela během své existence mockrát neužije.
Děkujeme hostům (Jarda Cabal, Novas), že oživili naše hraní, děkujeme pořadatelům za pozvání a hlavně DĚKUJEME všem krásenským čochařům. Obzvláště těm, kteří to s námi táhli až do těch čtyřech a zvládli poslouchat i ty nepřipravené a improvizované vály. Fakt peklo!!!
P.S. Fotky a video během týdne.
Neděle, 10. srpna 2014

POSUNUTÍ ZAČÁTKU ZÁBAVY V KRÁSENSKU

Začátek dnešního čochu byl s ohledem na průchod bouřkové fronty posunut až na 21 hodin.
Sobota, 9. srpna 2014

NEČEKEJTE NA JEŽÍŠKA, AKCENT NADĚLUJE UŽ TEĎ

Jelikož chceme podpořit ty, kteří neváhají přijít na zábavu včas, tak pro ně máme kromě láhve Jelzina ještě větší pecku. PRVNÍCH DESET ČOCHAŘŮ MÁ OD NÁS PŘEDPLACENÝ VSTUP. Tato akce končí ve 22 hod. Shrnuto podtrženo - mít vstup ZDARMA a ještě mít možnost vyhrát flašku Jelzina, to za návštěvu Žernovníku určitě stojí. Šiřte, prosíme, na všechny světové strany.
Středa, 16. července 2014

Soutěžení na Žernovníku

Přátelé, skupina AKCENT si vám dovoluje zpestřit sobotní zábavu (19.7.) na Žernovníku tím, že vyhlašuje následující soutěž. Kdo z čochařů si v sobotu zakoupí vstupenku na zábavu do 22.30 hod., tak ji nevyhodí, ale předá ji kapele do klobouku, z něhož bude vylosován (cca ve 23.00 hod.) jeden šťastlivec, který od nás jako poděkování, zato že nechodí na čochy v jednu v noci, obdrží láhev JELZIN APPLE liquer o objemu 0,5 l. A to se vyplatí!
Úterý, 15. července 2014

Novinky v repertoáru & menší apel

Podle ohlasů křtinských čochařů na naše repertoárové novinky bychom mohli jejich pořadí stanovit následovně:
1. disko pecka One Republic - Counting Stars
2. rádiový hit od kapely Chinaski - Stížnost
3. mladá klubová kapela Imodium - Valérie
Jakmile se nám vrátí Eliška, vytasíme se i s ženskými novinkami.
Děkujeme za návštěvu ve Křtinách a současně se pokusíme o drobný morální apel, "Choďte dřív". Je opravdu smutné, když většina lidí přijde po jedenácté a pak se diví, že kapela končí ve dvě. Holt v některých obcích se do tří hrávat nemůže.
Neděle, 8. června 2014

Horká novinka

Skupina AKCENT neplánovaně doprovodí svou hudební produkcí ples jedovnických skautů, který proběhne v pátek 7. února 2014 v tamnějším KD. Zda-li jsou ještě volná místa netušíme, ale zde vám určitě poradí, mob. 737 116 171.

Hudební vsuvky

Za povšimnutí ještě stojí sobota 16. listopadu, kdy se členové AKCENTu objeví na různých místech s hudebními vsuvkami. Cca ve 13 hod. vystoupí Eliška, Petr a jejich host na slavnostech vína v Kuřimi (vstup zdarma), kde zahrají asi 30ti minutový akustický set a večer doprovodí Petr a David Marcela Staňka na jeho velkolepé párty v Blansku na Dělňáku. Tam to bude samozřejmě ve stylu hard and heavy.

Premiéra v Kulířově

Minulou sobotu jsme měli kapelní premiéru v kulířovském kulturáku. Po počátečních obtížích s elektrikou se pak vše v dobré obrátilo a zažili jsme fajnovej čoch. Pořadelům se ještě jednou omlouváme, že jsme jejich zábavu považovali s ohledem na Huberta za mysliveckou, a ona to byla akce koňařů. Ve finále jsme zahráli i náš nový kousek v repertoáru - Zamilovaný / nešťastná. Víme, že ho přinášíme sice daleko s křížkem po funuse, ale on to tak průběžně furt někdo chce, tak jsme vyslyšeli vox populi (hlas lidu). Do konce roku si už moc nedrnkneme, tak se nám třeba aspoň podaří naladit nějaké nové pecky na plesovou sezónu.

Změny v týmu

Vážení čochaři, s odcházejícím létem přichází i jedna smutná zpráva. Po 25-ti letech odejde ze zábavové scény jedna legendární postava a to Petr "Novas" Novotný. Moc děkujeme Novasovi za pětiletou spolupráci a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho staronovém působišti (pěvěcký sbor Kantila). Kdo si chce tedy ještě užít jím podanou klasickou čochovku - Justýna - má možnost tento víkend dojít v pátek do Doubravice nebo v sobotu do Voděrad. Novou posilou našeho týmu, která podstatně sníží věkový průměr, se stane mladá nadějná zvukařská krev - Honza Fiala.

Technická inovace

Díky ochotě našeho bubeníka kapela pořídila nový p.a. systém, který je sice méně výkonný než ten předchozí, ale nabízí díky své váze daleko komfortnější přepravu, skladovatelnost a manipulaci, což po létech dřiny s obrovskýma těžkýma bednama opravdu vítáme. Po zátěžových zkouškách v Jedovnicích a Žernovníku to vypadá, že by snad na drtivé většině výletišť neměl být problém s ozvučením tanečních parketů, o sálech nemluvě. Pro hltače technikálií teď tedy hrajeme na subwoofery české provenience Megaton NDB21 a satelity jsou aktivní reproboxy K12 od americké firmy QSC.

Další hudební novinky

Naše přípravy na letní sezónu pokračují a playlist se rozroste o velmi zajímavé kousky, které rozhodně nejsou v "okresní lize" provařené. Budeme se moc těšit na reakce čochařů a doufáme, že naše typy zaujmou nebo aspoň lehce rozšíří obzory publika. U Vypsané fixy jsme sáhli k písni ze stejnojmenného filmu - Čtyři slunce. Kapela Tatabojs kdysi napsala pecku pro všechny kapely lokálního významu - Pěšáci, tak vězte, že "není malých rockenrolí". No a jako třešničku na dortu si zazpíváme Řiditele autobusu od The Tap tap, v níž má svůj part každý člen. Jojo, "kolo je kolo a kolem zůstane".

Novinky v repertoáru

S novou zpěvačkou přichází i postupný průvan v repertoáru. Některé písně definitivně upadnou v zapomění, jiné budou obnoveny a objeví se jistě pár novinek. V nejbližší době začneme hrát velmi smutnou píseň od Anety Langerové - Vzpomínka, starší vykopávku od Ewy Farné - Boží mlejny melou a také Gynekologa amatéra od Olgy Lounové, která zatím patří do kategorie čochově neprovařených interpretek.